Oszczędny

Dom tani w utrzymaniu

System przyczynia się do dużego ułatwienia budowy i ograniczenia kosztów, ponieważ konstrukcja ścian to tylko moduły wypełnione materiałem termoizolacyjnym i ich poszycie, bez pracochłonnego, kosztownego dodatkowego montażu dociepleń i innych elementów. Forma i kształt modułów, a tym samym konstrukcja całych ścian, umożliwia bardzo szybki montaż wszelkich instalacji, a także zastosowanie odnawialnych materiałów do termoizolacji w formie granulatów, takich jak włókna celulozy lub wełny skalnej.
Jednocześnie struktura ścian, stropów i więźby dachowej zbudowanych w systemie, pozwala na osiągniecie rewelacyjnej wręcz wartości współczynnika przenikania ciepła, co czyni taki budynek wyjątkowo energooszczędnym a jednocześnie dyfuzyjnie otwartym. Cały system jest tak skonstruowany, że w żadnym punkcie zewnętrznej struktury, nie posiada elementów konstrukcyjnych, które mogły by powodować zagrożenie powstawania mostków termicznych. Cala budowla to jedno ocieplenie. Teoretycznie z jednego punktu można wpompować granulat w ściany, stropy i więźbę dachową. Taki stan rzeczy to spełnienie parametrów domu pasywnego. Przy jednoczesnym zastosowaniu instalacji grzewczej na odnawialne paliwo typu „pelet” i wykorzystaniu ogniw fotowoltaicznych, będzie się bardzo blisko uzyskania budowli samowystarczalnej w energię. Na dzień dzisiejszy jest to z pewnością najlepszy i najbardziej przystępny dla ogółu wielofunkcyjny system budowlany na świecie.
Innowacyjny system Greg-Magor powinien być postrzegany bezpośrednio jako alternatywa dla konstrukcji domów w innych systemach klasycznych (np. wypełnień styropianowo – betonowych). System ten może być użyty zarówno do montażu samodzielnego, w postaci zamówionego komponentu, w ramach podjętych samodzielnie przez Klienta decyzji co do wypełnienia termoizolacyjnego, jak również formy wykończenia. Może również stanowić element procesu począwszy od zamówionego projektu, aż po realizację całości inwestycji. Jak widać na załączonym zdjęciu, system z powodzeniem może być montowany jednoosobowo, na uprzednio przygotowanej powierzchni, np. płaskiej wylewce betonowej lub odpowiednio przygotowanych fundamentach. System jest skonstruowany w taki sposób, aby uzyskiwać maksymalną stabilizację, a trwałe związanie z gruntem odbywa się również w prosty sposób.
nf 15 nf 45 dom pasywny