O GreMagor

GreMagor – innowacyjny system budowlany

Czym jest unikalna technologia „GreMagor”?

System GreMagor to unikalne, opatentowane rozwiązanie innowacyjne na rynku. System umożliwia budowę domów energooszczędnych  w przełomowy sposób. Energooszczędność wynika z samego systemu, dlatego dobór odpowiednich komponentów wykończeniowych wzmacnia ten efekt. Budowa odbywa się za pomocą specjalnych “klocków”, które stanowią ideę systemu GregMagor – opatentowane rozwiązanie w postaci specjalnych bloków konstrukcyjnych. Bloki konstrukcyjne to około 40 elementów różnych typów „klocków”, które umożliwiają systemową konstrukcję całego domu w stanie surowym, zamkniętym dosłownie w ciągu kilki dni.

System jest unikalny w skali światowej – nie ma drugiego, tak efektywnego, a jednocześnie łatwego w użyciu systemu

Na czym polega unikalność?

Unikalność rozwiązania wynika z blisko 10 lat badań nad optymalnym rozwiązaniem i kształtem elementów. Unikalność ta została potwierdzona patentami: nr 202014008049.6, PCT/DE2014/000095 oraz PCT/DE2015/000470. System od początku był tak projektowany, aby budowa domu odbywała się w jak najprostszy sposób. Naszą technologię wyróżnia produkcja seryjna elementów, które mogą być dobierane w zależności od realizowanego projektu budowlanego. Seryjna produkcja umożliwia bardzo szybki czas wykonania domów – zamawiane są materiały a czas montażu nie zajmuje więcej niż kilka dni. Dlatego wszystkie znormalizowane elementy pozwalają składać budowle w oparciu o różne pomysły architektoniczne.

Opatentowane rozwiązanie pozwala uruchomić Twoją wyobraźnię projektową

Buduj jak z klocków w kilka dni

Szkielet budowli składa się bez używania gwoździ i wkrętów. Znormalizowane elementy konstrukcji sprawiają, ze budowa jest czysta i nie wymaga żadnych korekt. Jest to tzw. budowa sucha. Dostawa wszystkich elementów konstrukcji na miejsce budowy jest łatwa i odbywa się przy wykorzystaniu prostych środków transportu. Umożliwia to dostawy kompletnych budowli praktycznie do każdego punktu na Świecie, gdzie tylko może dotrzeć transport. Konstrukcja ścian umożliwia stosowanie ekologicznych materiałów termo-izolacyjnych w formie granulatów. Grubość ściany pozwala uzyskać doskonały współczynnik przenikania ciepła, a jej wypełniona konstrukcja jest dyfuzyjnie otwarta. Konstrukcja ścian i stropów pozwala na łatwe umieszczanie materiału termo-izolacyjnego z jednego punktu, we wszystkie miejsca konstrukcji. Jednolita otwarta przestrzeń kompletnego piętra, czyli ścian i stropów eliminuje powstawanie mostków termicznych. Produkcja seryjna powoduje, że system jest tani przy zachowaniu doskonałej jakości, co przekłada się na niskie są koszty budowy. Montaż nie wymaga specjalistycznych kwalifikacji.

Dzięki systemowi dom “oddycha”, zachowując idealne parametry cieplne

Ze względu na niewielki rozmiar modułów, budowle składa się bez pomocy dźwigów i podnośników, a całkowicie otwarta przestrzeń konstrukcji umożliwia łatwy montaż wszystkich instalacji bez ingerencji w jej strukturę. Cała konstrukcja, której moduły tworzą strukturę siatki, jest wyjątkowo stabilna i odporna na oddziaływanie różnych sil przyrody. Zastosowanie specjalnej technologii i belek łączących, umożliwia montaż stropów i konstrukcji dachowych przy użyciu lekkich elementów. System GreMagor dostosowuje moduły pod względem formy, wykorzystując swoją filozofię do budowy domów mieszkalnych i przemysłowych oraz budowli dla celów humanitarnych czyli tymczasowych.

Trwałość

Dzięki rozwiązaniu, przy którym konstrukcja “oddycha”, drewno jako materiał, z którego składa się system, zachowuje idealne parametry. Dzięki temu trwałość jest bardzo wysoka, jak dla konstrukcji z litego drewna. Takie konstrukcje mogą służyć wielopokoleniowo.